WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ

Dzieci potrzebują niewielkiej zachęty do badania gliny. Jak tylko dostana grudkę do rąk, zaczynają ją szturchać palcami, ugniatać, ściskać i formować. Ten proces staje się jeszcze bardziej ekscytujący dzięki kilku zaplanowanym zadaniom.

 

Podczas gdy z młodszymi dziećmi skupiam się na zabawnych eksperymentach i osobistej ekspresji, starsze dzieci, kładą większy nacisk na widoczne, dopracowane wyniki. Warsztaty zapewnią obu grupom bogactwo odpowiednich pomysłów i inspiracji, które bardziej zaawansowani uczniowie mogą rozwinąć w swoje własne eksperymenty.

Warsztaty okazjonalne

W przypadku spotkań jednorazowych postaram się w ciekawej pigułce zaznajomić dzieci z prostymi, dobranymi adekwatnie do wieku, technikami ceramicznymi. W formie wesołej zabawy zrealizujemy jeden wybrany projekt tak, aby jego owocem był zabrany przez dziecko do domu wytwór jego wyobraźni. Doskonała propozycja na zrealizowanie upominków dla najbliższych (Święto Babci i Dziadka, Święto Mamy i Taty etc), jako urozmaicenie czasu przedświątecznego (Boże Narodzenie, Wielkanoc) i imprez takich jak Dzień Dziecka, ale też jako pierwsze spotkanie z gliną.

Warsztaty cykliczne

Spotykamy się raz w miesiącu, tygodniu (do uzgodnienia). Podczas zajeć pokaze dzieciom jakie mozliwosci daje glina, naucze roznych technik lepienia. W szkołach może przybrać to formę odpłatnego kółka ceramicznego. Poza proponowanymi przeze mnie tematami, dzieci mają wówczas również sporadycznie zajęcia z użyciem koła garncarskiego, samodzielne szkliwienie prac ( starszaki i szkoła) oraz pracę samodzielną z zastosowaniem poznanych technik (pod koniec każdego semestru).

Mam tez mozliwośc robienia zajec w swojej pracowni ceramicznej w Łazach dla max 18 osobowej grupy. 

Opis warsztatów i ceny

 

- Czas trwania warsztatów to zwykle 45 minut.

- Cena warsztatów (w granicach miasta Lukowa) kształtuje się w zakresie 8zl przedszkola – 10zl szkoly od jednego uczestnika. W każdym przypadku cena jest kalkulowana indywidualnie w zależności od ilości grup/klas, częstotliwości zajęć, charakteru zajęć, rodzaju prac itp.

Dla grup liczących do 14 dzieci cena od grupy – 140 zł (jest to minimalna stawka). 

Cenę zajęć obejmuje: prowadzenie zajęć, wszystkie niezbędne materiały i dobrą zabawę.

- W przypadku warsztatów poza Lukowem doliczana jest dodatkowo stawka za dojazd do klienta uzależniona od odległości.

- Ewentualny koszt wypalu prac:

  • biskwit: 10 zł/kg

  • szkliwa 1250°C: 16 zł/kg.

A:   ŁAZY 66,  21-400 ŁUKÓW
K:   +48 784 038 444
E:   monika@monikagrandvaux.com
LINKI
AKTUALNOŚCI
  • Facebook - White Circle
2018 © Monika Grandvaux
Credits: Stephane Grandvaux